LatinicaЋирилица
Početna Dečija nedelja Blog neven dobra igračka maslačak mali pjer galerije i teme kontakt partneri i pokrovitelji projekti o nama


Prijatelji sajta:


Mali Pjer

Cilj ovog programa je ostvarivanje pune slobode dečjeg likovnog izraza i podsticanje kreativnosti i afirmacija dece u ovoj specifičnoj oblasti likovne umetnosti, afirmacija likovnog obrazovanja i vaspitanja u celini.

Svojim porukama i temama program takmičenja podstiče učenike osnovnih škola da unaprede svoj umetnički potencijal u oblasti likovne kulture, skrene pažnju odraslima na pitanja i probleme odrastanja dece i mladih, ukazujući na one pojave koje ometaju, kao i na one koje deci i mladima pomažu da ostvare svoja prava i odrastaju po meri deteta i čoveka. Razvijajući svoj umetnički potencijal, učenici mogu da na kreativan i inventivan način izraze svoje stavove i viđenja pojava u društvu, školi, porodici, svom okruženju u celini - i upute svoje poruke odraslima putem karikature, kao specifičnog, a programom likovne kulture u osnovnom i srednjem obrazovanju, obuhvaćenog oblika izražavanja. 

Program doprinesi: uvođenju inovacija u nastavnom programu likovne kulture u školama kao i vannastavnim – slobodnim aktivnostima učenika; širenju slobodnog - kreativnog mišljenja među učenicima osnovnih i srednjih škola; negovanju kritičkog odnosa dece i mladih prema sebi i svom okruženju; nastanku kreativnih radionica karikature u školama u celoj Republici Srbiji; ....


Rezultati republičkog takmičenja


Maj 2016.

Rezultati rep. Takmičenja za najbolju dečju karikaturu „MALI PJER"

Od 306 radova koji su pristigli na republički nivo takmičenje (105 u kategoriji mlađi razredi i 201 u kategoriji stariji razredi) stručni žiri u sastavu predsednik Dragutin Gane Milanović, karikaturista, Goran Divac, karikaturista, Maja Novaković Jočić, profesor likovne kulture, doneli su sledeću odluku:

NAGRAĐENI RADOVI:
Mlađi razredi:

Prva nagrada
DŽenan Ibrahimović, 3/2, OŠ „Rifat Burdžović Tršo“, Novi Pazar;
Ognjen Đurđević, 2/1, OŠ „Svetozar Miletić“, Titel;
Amer Tarhaniš, 3/3, OŠ „Rifat Burdžović Tršo“, Novi Pazar;

Druga nagrada
Jovan Baltić, 3/3, OŠ „Sveti Sava“, Kraljevo;
Maja Vuletić, 3/b, OŠ „J. J. Zmaj“, Subotica;
Emina Siraki, 4, OŠ „Arani Janoš“, Trešnjevac;

Treća nagrada
Ognjen Skorić, 4/3, OŠ „Jovan Cvijić“, Loznica;
Aleks Sabo, 2. OŠ „J. J. Zmaj“, Subotica

Stariji razredi:

Prva nagrada
Iva Milovanović, 8/2, OŠ „Milan Blagojević“, Lučani;
Nataša Milivojević, 7/6, OŠ „Rastko Nemanjić Sv. Sava“, Nova Pazova;
Ana Punišić, 8/1, OŠ „Rastko Nemanjić Sv. Sava“, Nova Pazova;

Druga nagrada
Petar Pejić, 8/1, OŠ „NJegoš“ Niš;
Mila Mitrović, 8/1, OŠ „Rastko Vukićević“, Niš;
Anastasija Marković, 8/3 OŠ „Jovan Kursula“, Varvarin;

Treća nagrada
Velida Čolaković, 8/5, OŠ „Rifat Burdžović Tršo“, Novi Pazar;
Svetozar Polak, 7/2, OŠ „Nikola Tesla“, Kljajićevo;
Mihailo Sokolović, 8/3, OŠ „Kole Rašić“, Niš;
Specijalne nagrade za grafički izraz dobili su:
Aleksa Sarić, 8/2, OŠ „Slobodan Savković“, Stari Banovci
Anđela Đurović, 7/3, OŠ „Rastko Nemanjić Sv. Sava“, Nova Pazova
Jovana Eraković, 8/1, OŠ „Rastko Nemanjić Sv. Sava“, Nova Pazova

Mali Pjer podržavaju Ministarstvo prosvete, nauke i teh. razvoja, kao i Ministarstvo kulture i informisanja.











Maj 2015.
Stručna komisija u sastavu Dragutin Gane Milanović, karikaturista, Tijana Glušica, savetnica Ministarstva prosvete, nauke i teh razvoja i Maja Novaković Jocić, profesor likovne kulture imali su izazovan i kreativan zadatak da u konkurenciji od 85 radova u kategoriji mlađi razredi i 209 radova u kategoriji stariji razredi, izaberu najuspešnije.
Stručna komisija nagradila je 15 radova.

Mlađi razredi:

I mesto:
Aleksandra Maksimović 3/A, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Subotica
Peter Varga 1C, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Subotica
Tamara Rašović 4/5, OŠ „Sveti Sava“, Kraljevo

II mesto:

Maša Mikić, 3/2, OŠ „Svetozar Marković“, Lapovo
Ivana Maletić, 4/4, OŠ „Gavrilo Princip“, Beograd

III mesto:

Simonida Atanasković, 4/5, OŠ „Milan Đ. Milićević“, Beograd
Anđela Marković, 4/1, OŠ „Miroslav Mika Antić“, Pančevo
Stevan Stefanović, 4/2, OŠ „Natalija Nedeljković“ , Kragujevac

Stariji razredi:

I mesto:

Antonina Nikolčić, 8/2, OŠ „Svetozar Marković“, Leskovac
Bogdan Gadžić, 7/2, OŠ „Miloš Crnjanski“, Beograd

II mesto:

David Bujić, 5/5, OŠ “Sveti Sava“, Niš
Teodora NJežić, 8/6, OŠ „14. oktobar“, Beograd
Jovana Pavlica, 8/1, OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“, Mačvanska Mitrovica

III mesto:
Ana Janaćković, 8/1, OŠ „8. Septembar“, Pirot
Marija Jovanović, 8/4, OŠ „Vuk Karadžić“, Pirot










































Укупно коментара: 1 * коментари се одобравају - ПДС

Mama - Sve pohvale ucesnicima i komisiji. Moje dete je osvojilo preve nagrade na skolskom, opstinskom i okruznom takmicenju u kategoriji mladje grupe. Bilo bi lepo da objavite radove svih 85 nagradjenih jer roditelji nisu videli rad sa kojim se dete takmicilo, a takodje i rang listu sa drzavnog takmicenja.
Постави коментар
ПДС 2012 - Izrada: MwD - Optimizacija: MsBalkan